نماینده ولی فقیه در استان همدان

‌امام جمعه همدان خطاب به دانش‌آموزان؛ در فضای مجازی ‌فقط عمرتان تلف می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه با تنبلی، مشغول بودن در فضای مجازی و غیره فقط عمر تلف می‌شود، گفت: امروز آینده روشن در گرو علم آموزی است.

‌امام جمعه همدان خطاب به دانش‌آموزان؛ در فضای مجازی ‌فقط عمرتان تلف می‌شود

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان به نقل از تسنیم آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی  در آیین زنگ مهر و زنگ مقاومت با اشاره به اینکه در اسلام علم ارزش ذاتی محسوب می‌شود، اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند که طلب علم بر هر مسلمانی واجب است.

وی با بیان اینکه در روایات ذکر شده علم را بجویید حتی اگر در چین باشد، افزود: کلمه چین در این روایات در زمان‌های گذشته ناظر بر دورترین شهرها و کشورها است و این علم ضرورتا علم دینی نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان خطاب به دانش‌آموزان با تأکید بر اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب امید رهبر معظم انقلاب به شما جوانان است، گفت: شما جوانان هستید که باید حرکت‌های جامعه به سوی تمدن اسلامی و ظهور را رقم زده و آینده و امروز کشور را مدیریت کنید.

شعبانی با اشاره به اینکه نه تنها مدیریت فردای کشور بلکه مدیریت امروز نیز باید به دست جوانان باشد، بیان کرد: امروز جوانان نسلی هستند که می‌توانند تحول آفرین بوده و در جامعه تحرک ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه جوانان برای مدیریت اجتماعی نیازمند علم هستند و بدون علم هیچ جوانی قدرت مدیریت نخواهد داشت، تأکید کرد: بدون تقوا، تعهد و تخصص هیچ جوانی موفق نمی‌شود.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه همه ما برای آینده برنامه‌ریزی‌هایی داریم اما با تنبلی، مشغول بودن در فضای مجازی و غیره فقط عمر تلف می‌شود، تصریح کرد: امروز آینده روشن در گرو علم آموزی است.

 شعبانی با اشاره به اینکه بسیاری آینده را در ثروت اندوزی می‌بینند، اظهار داشت: یکی از معضلات ما در علم‌آموزی در جامعه امروز این است که ارزش ذاتی علم به خطر افتاده است.

وی با بیان اینکه دیگر در شهرها همانند بوعلی سینا، باباطاهر، عین القضات را کمتر می‌بینیم، افزود: زیرا علم را وسیله‌ای برای به دست آوردن ثروت قرار داده‌ایم.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه ثروتمندان بسیاری حاضرند که میلیاردها تومان هزینه کنند تا علمی به‌دست آوردند، گفت: علم برای به دست آوردن ثروت نیست بلکه ارزش ذاتی علم این است که انسان را رشد و تکامل می‌دهد.

 شعبانی با اشاره به اینکه یک دکتر بیکار از نظر اندیشه، تفکر و فرهنگ با یک انسان ثروتمند بی‌سواد بسیار متفاوت است، بیان کرد: درس آموختن سخت است اما باید قدر این فرصت‌های طلائی علم آموزی را بدانیم.

وی با بیان اینکه مرد حافظه ایران در یک جمله می‌گوید که غالبا در مدارس به ما گفتند درس بخوانید اما نگفتند چگونه درس بخوانید، تأکید کرد: آموزش و پرورش باید بر روی موضوع چگونه درس خواندن سرمایه‌گذاری کند.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه چگونه درس خواندن امروز یک هنر است و این هنر باید به دانش‌آموزان آموزش داده شود خطاب به آموزش و پرورش تصریح کرد: به جای آن که با زور به‌ دانش‌آموزان بگوییم درس بخوانید آموزش و پرورش به روش درس آموزی که امروز رشته مستقل در دنیا است توجه کند.


خروج