رئیس سازمان بسیج

رئیس سازمان بسیج: انقلاب اسلامی توانست مفهوم قدرت در جهان را تغییر دهد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بدون تردید پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ یک حادثه بزرگ در تاریخ بشریت محسوب می‌شود.

رئیس سازمان بسیج: انقلاب اسلامی توانست مفهوم قدرت در جهان را تغییر دهد

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان ، سردار غلامرضا سلیمانی، در مراسم چهارمین سالگرد شهادت سرلشگر پاسدار شهید حاج حسین همدانی و گرامیداشت شهدای مدافع حرم استان همدان با تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: بدون تردید پیروزی انقلاب اسلامی  در سال 57 یک حادثه  بزرگ در تاریخ بشریت محسوب می‌شود.

وی افزود: مردم ایران با پیروزی رساندن انقلاب اسلامی در شرایطی توانست بر دنیای استکباری موفق شود که دستگاه محاسباتی استکبار جهانی و آمریکا طبق برآوردهای خود گمان می کرد هیچ تهدیدی برای رژیم پهلی وجود ندارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین وی با اشاره به اینکه 4 ماه پیش از سقوط رژیم پهلوی 16 دستگاه اطلاعاتی در گزارشی به دولت آمریکا اعلام کردند حکومت پهلوی از ثبات لازم برخوردار است، بیان کرد:  آنها از همان ابتدای پیروزی مردم ایران و با به جریان افتادن اعتراضات میدانی ملت دچار خطای محاسباتی شدند به همین دلیل نیز پیروزی انقلاب اسلامی آنها را غافل گیر کرد.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی زمانی متوجه جدی بودن خطر انقلاب اسلامی برای خودشان شدند که دیگر فرصت را از دست داده بودند، ابراز کرد: آنها برای جبران اشتباه خود در گام اول ژنرال هایزر را به ایران فرستادند تا با تکیه بر قدرت نظامی و مستشارانی که در ایران داشتند مانع ازپیروزی انقلاب اسلامی شوند.

سلیمانی افزود: در گام دوم نیز آمریکایی‌های به سفیر خود در ایران دستور دادند تا برای پیروزی انقلاب اسلامی برنامه ریزی کنند یعنی با استفاده از راهکار فشار از داخل یک اپوزوسیون علیه حکومت اسلامی در داخل ایران تشکیل دهد، هرچند هر دو راهبرد با فرار مستشاران و تسخیر سفارت آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام با شکست رو به‌رو شد.

وی با اشاره به اسناد به دست آمده در تسخیر لانه جاسوسی که سبب افشا شدن نقشه های استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران شد، عنوان کرد: آمریکایی ها برای ساقط کردن انقلاب اسلامی از پای ننشستند چرا که انقلاب نه تنها سبب سرنگونی رژیم پهلوی در ایران شد بلکه توانست هندسه قدرت در دنیا را که پیش‌تر توسط آمریکایی‌هاو کشورهای پیروز در جنگ جهانی دوم و گرفتن حق وتو در شورای امنیت به وجود آمده بود را، برهم بزند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید براینکه انقلاب اسلامی توانست مفهوم قدرت در جهان را تغییر دهد، بیان کرد: امام(ره) توانست با تکیه بر مردم و شهدا در یک حرکت مسالمیز آمیز که به تاسی از فرهنگ عاشورا شکل گرفته بود مفهوم قدرت را تغییر دهد .

 وی با بیان اینکه  انقلاب اسلامی با دست خالی و با تکیه بر شعار غلبه خون بر شمشیر پیروز شد، افزود: امام(ره) نشان داد با تکیه بر ایمان، معنویت و فرهنگ غنی عاشورایی می‌توان قوی‌ترین قدرت‌های منطقه را شکست داد.

سلیمانی با اشاره به اینکه دستگاه محاسبات آمریکا و دولت‌های مسلط دنیا بازهم در ادامه راه خود دچار اشتباه شده و با پیروزی انقلاب اسلامی فشارها را با توطئه خارجی و داخلی ادامه دادند، ابراز کرد: نتیجه فشار آنها بر جمهوری اسلامی تحمیل 8 سال جنگ تحمیلی به ملت ایران بود.

وی تصریح کرد: ما شاهد بودیم در دورانی که ملت ایران به دنبال سازندگی و پر کردن خلاءهای به جای مانده از حکومت پهلوی بود، دشمنان ملت  ایران را با یک جنگ رو به‌رو ساختند اما امام(ره) باز هم با تکیه بر فرهنگ عاشورا و مردم، گفتند:" دزدی آمده و سنگی انداخته است و مردم ایران چنان سیلی محکمی بر صدام می‌زند که از جای خود بلند نشود".

رئیس سازمان بسیج مستضعفین  افزود: در دوران دفاع مقدس شاهد حضور مردم در کنار یگان‌های نظامی، انتظامی و جهادسازندگی بودیم که سبب شکال گیری یک جبهه مردمی عاشورایی در مقابل دشمن  شد، دشمنی که فکر می‌کرد می‌تواند این حکومت را ساقط کند.


خروج