1399/04/03

تجلیل خادمان حرم رضوی از مدافعان سلامت و دیدار با خانواده شهید سلگی در همدان

خادمان حرم مطهر امام رضا(ع) در دهه کرامت با حضور در استان همدان ضمن اهتزاز پرچم منقش به نام حضرت شمس‌الشموس از مدافعان سلامت و جهادگران این عرصه تجلیل می‌کنند.

تجلیل خادمان حرم رضوی از مدافعان سلامت و دیدار با خانواده شهید سلگی در همدان

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان ، ایران اسلامی مفتخر به حضور ستارگان درخشانی از نسل هفتمین نور هدایت است؛ اختران تابناکی که بارگاه مطهر حضرت امام الرئوف(ع) در مشهد مقدس و خواهر بزرگوارشان در قم بر تارک آن‌ها خودنمایی می‌کند.

دهه کرامت، ارمغانی آسمانی است که به واسطه میلاد این دو نور مطهر به زمینیان ارزانی شده و سراسر ایران 11 روز غرق در شادی می‌شود.

چند سالی است که خادمان امام رضا(ع) همزمان با دهه کرامت در قالب کاروان زیر سایه خورشید به شهرهای مختلف سفر کرده و شمیم خوش رضوی را با خود به همراه می‌آورند.

استان همدان هم امسال برای یازدهمین سال متوالی، افتخار میزبانی از خادمان حضرت سلطان را یافته و برنامه‌های متعددی با حضور آن‌ها برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی ستاد جشن‌های زیر سایه خورشید در همدان در این‌باره به تسنیم گفت: امسال به دلیل همه گیری ویروس کرونا، برنامه عمومی برگزار نمی‌شود، اما پس از ورود خادمان در روز 8 ماه ذی‌القعده، پرچم 144 متری منقش به نام مبارک حضرت امام رئوف و متبرک به پرچم آستان قدس در چهارراه پژوهش همدان به اهتزاز درمی‌آید.

رضا مرتضایی با اشاره به برنامه‌های کاروان زیر سایه خورشید در استان افزود: این کاروان ضمن دیدار با خانواده جانباز شهید میرزامحمد سلگی از جانبازان مدافع سلامت دلجویی می‌کند.

نا به یاری مردم شتافته‌اند از دیگر برنامه‌های ستاد زیر سایه خورشید بوده و با صاحبان برخی کارگاه‌های تولید ماسک رایگان و مالکان مجتمع تجاری مهستان که اجاره خود را در شرایط کرونایی به مستأجران بخشیدند هم دیدار می‌شود.

دبیر اجرایی ستاد جشن‌های زیر سایه خورشید در همدان اعلام کرد: خادمان حرم مطهر رضوی از هشتم تا یازدهم ذی‌‌القعده به ترتیب در شهرهای همدان، کبودراهنگ، تویسرکان، نهاوند، بهار، فامنین، رزن، قروه درجزین، ملایر و سپس همدان حضور یافته و نزدیک به 60 برنامه را اجرا می‌کنند.

مرتضایی تصریح کرد: حضور کاروان خادمان آستان قدس رضوی و برگزاری جشن‌های زیر سایه خورشید، معنویت ویژه‌ای را در استان ایجاد کرده و صحنه‌هایی زیبایی با حضور مردم و مشتاقان زیارت حضرت ثامن‌الحجج(ع) ترسیم شده است.

وی بیان کرد: هر جا که خادمان حرم با پرچم مطهر حضور می‌یابند؛ دل‌های دردمند به گرد آن جمع شده و از بیمار و پیرمرد و پیرزن گرفته تا خانواده شهدا و جوانان، حاجات خود را از خداوند متعال طلب می‌کنند.

به گزارش تسنیم، نمایندگی آستان قدس رضوی نیز امسال به مناسبت دهه کرامت به 350 خانواده محروم که در چند ماه گذشته صاحب فرزند شده‌اند؛ هدیه متبرک اعطا می‌کند.

به گفته کمالی، نماینده دفتر آستان قدس رضوی در استان همدان به هریک از این خانواده‌ها که به همت کانون‌های محله شناسایی شده‌اند؛ کارت هدیه 300 هزار تومانی و بسته معیشتی به ارزش 200 هزار تومان تعلق می‌گیرد.


خروج