1399/04/05

مراقب باشیم فرصت خدمت در انقلاب اسلامی را از دست ندهیم

فرمانده سپاه همدان گفت: انقلاب اسلامی، انقلاب انسانی بود، انقلابی که در مسیر آنها انسان‌های بسیاری به دست اساتید و در هیئت‌های مذهبی تربیت شدند.

مراقب باشیم فرصت خدمت در انقلاب اسلامی را از دست ندهیم

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سردار مظاهر مجیدی در مراسم تکریم و معارفه فرماندهان بسیج اساتید سپاه همدان اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یک نمای بزرگ از حجت‌های روی زمین را به ما نشان داد که شاید این بزرگ‌ترین درس برای ما باشد.

وی بیان کرد: در طول این چهل سال دیدیم این حجت‌ها یکی پس از دیگری آمدند و با رفتار خود برای همه قشرهای مختلف جایی برای سؤال، ندانستن و نتوانستن نگذاشتند موضوعی که سبب شد رسالت سنگین‌تری متوجه ما شود.


فرمانده سپاه همدان شهید چمران را به‌تنهایی یک حجت بزرگ از سوی خدا دانست و گفت: وی هنگامی‌که پا به جبهه‌ها گذاشت و شهید شد دانشمند، وزیر و مجاهد بود بنابراین کسی نمی‌تواند بگوید من چون وزیر بودم، استاد دانشگاه بودم و غیره نتوانستم وارد جبهه شوم.

وی شهید حسین فهمیده و اقدام انقلابی وی را از دیگر حجت‌های خدا برشمرد و اظهار داشت: شهید حاج میرزا محمد سلگی راوی کتاب آب هرگز نمی‌میرد، تلاش بی‌وقفه او برای خدمت‌رسانی و اعتلای انقلاب حتی در دوران پس از بازنشستگی نیز حجت دیگری بر ماست.

مجیدی ایستادگی مردم در برابر مشکلات، احسان و انفاق مؤمنانه آنها در موقعیت‌های مختلف مانند نزول بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و بیماری کرونا را مصداق دیگری از حجت‌های خدا دانست و تصریح کرد: فرصت‌ها اندک هستند و هرکس آنها را غنیمت شمارد برنده واقعی است، بنابراین باید مراقب باشیم فرصت خدمت در انقلاب اسلامی را از دست ندهیم.

 وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی، انقلاب انسانی بود، انقلابی که در مسیر آنها انسان‌های بسیاری به دست اساتید و در هیئت‌های مذهبی تربیت شدند.

فرمانده سپاه همدان با تأکید بر اینکه سازمان بسیج اساتید وظیفه خاصی دارد به همین دلیل برخلاف دیگر اقشار مسئول بسیج اساتید، یک‌تن از اساتید دانشگاه باید باشد، گفت: دکتر طاهری مسئول قبلی بسیج اساتید همدان در دوران مسئولیت خود، همانند دوران دفاع مقدس در مسیر انقلاب حرکت کردند و باوجوداینکه نتوانستیم به‌درستی از ایشان و برنامه‌هایشان پشتیبانی کنیم اما وی به‌درستی انجام‌وظیفه کرد.

وی با اعلام اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب ما باید هشت میلیون جوان مؤمن انقلابی پای‌کار عازم تربیت کنیم، افزود: این امر مهم اگرچه سخت است اما شدنی است.

مجیدی تصریح کرد: ما به‌عنوان بسیج اساتید و دیگر اقشار باید باهم افزایی در این مسیر حرکت کنیم و بدانیم که بسیج اساتید حلقه وصل ما با مردم است بنابراین فعالیت در بسیج اساتید یک بزنگاه بسیار حساس است که اگر خوب در آن انجام‌وظیفه کنیم آینده کشور تضمین خواهد شد.


خروج