1399/06/16
امام جمعه موقت همدان

اقدام دولت امارات خیانت به جهان اسلام و مسئله فلسطین است

امام جمعه موقت همدان گفت: اقدام دولت امارات متحده عربی در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به جهان اسلام و مسئله فلسطین است.

اقدام دولت امارات خیانت به جهان اسلام و مسئله فلسطین است

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان به نقل از تسنیم٬ آیت‌الله موسوی اصفهانی در خطبه‌های نماز جمعه همدان با بیان این که در بازگشایی حوزه‌های علمیه، مدارس و دانشگاه‌ها در شرایط کرونایی باید مثل عزاداری‌های حسینی عمل شود اظهار داشت: در عزاداری‌ها هم عزاداری کامل برگزار شد و هم به دستورالعمل‌های بهداشتی توجه شد.

وی افزود: جلسه عزاداری مقام معظم رهبری را دیدید که جلسه‌شان تنها با حضور خودشان و ذاکر مصیبت برگزار شد.

امام جمعه موقت همدان عنوان کرد: در برگزاری عزادازی‌ها، منبرها، سینه‌زنی‌ها و نماز جمعه نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی در حد بسیار عالی رعایت شده است.

آیت‌الله موسوی اصفهانی با تاکید بر این که در بحث بازگشایی حوزه‌های علمیه، مدارس و دانشگاه‌ها هم باید دقیقا مسائل بهداشتی را رعایت و اجرا کنیم گفت: نباید به گونه‌ای عمل شود که به عزیزانی که برای تحصیل علم آمدند لطمه‌ای وارد شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جلسه‌ای که با متولیان آموزش و پرورش داشتند تاکید کرد: ایشان نکات مهمی را در این جلسه فرمودند و من از آموزش و پرورشی‌ها، دانشگاهیان و حوزویان خواهش می‌کنم فرمایشات ایشان را دقیقا مطالعه و به آن به عمل کنند.

امام جمعه موقت همدان با اشاره به این که عمده مسئله‌ای که مقام معظم رهبری به آن تاکید کردند این بود که برنامه‌های آموزشی را طبق همان برنامه‌ای که از پیش تنظیم شده است پیاده کنیم تصریح کرد: ایشان فرمودند در گوشه و کنار سند 2030 اجرا می‌شود.

آیت الله موسوی اصفهانی با اشاره به این که ما فرهنگ مستقل داریم و فرهنگ ما برگرفته از قرآن و روایات معصومین (ع) است اظهار داشت: عزیزان مراقب باشند همان سندی که مورد تایید مقام معظم رهبری است پیاده شود و مواظب غربزدگانی که فکر می‌کنند برنامه‌هایی که از خارج بیاید باعث سعادت می‌شود نیز باشند.

وی با بیان این که در مورد مسائل اقتصادی هم همین است گفت: مقام معظم رهبری در این 7 سال چقدر فرمودند مشکلات اقتصادی را با اتکا به امکانات داخلی حل کنیم، اما کمتر شنیده شد.

امام جمعه موقت همدان با اشاره به این که بسیار لازم است در حل همه مسائل به خودمان تکیه کنیم عنوان کرد: به لطف خدا و در سایه مکتب اسلام ما در منطقه حرف نخست را می‌زنیم  و باید مشکلات را با تکیه بر نیروهای داخلی حل کنیم.

آیت‌الله موسوی اصفهانی با انتقادی شدید از عملکرد حکومت امارات متحده عربی در عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی و محکوم کردن این اقدام تاکید کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند و بنده تکرار می‌کنم اقدام دولت امارات متحده عربی خیانت به جهان اسلام و مسئله فلسطین است.

وی با اشاره به این که آنها فکر می‌کنند مشکلاتشان با سازش با صهیونیست‌ها حل می‌شود که اگر اینگونه بود مشکلات مذاکره کننده‌گان و سازشگران قبلی حل می‌شد، تصریح کرد: آنها اگر عزت می‌خواهند بیایند از ایران اسلامی شهادت‌طلبی و ایستادگی در برابر طاغوت را یاد بگیرند.


خروج