نماینده ولی فقیه در استان همدان

امام جمعه همدان| به اروپایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد

نماینده ولی‌فقیه در همدان با بیان اینکه تعهدات ایران در گام سوم برجام نباید دائمی باشد گفت: اروپایی‌ها رد پای آمریکا را دنبال می‌کنند و نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد.

امام جمعه همدان| به اروپایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان به نقل از تسنیم ، آیت الله حبیب‌الله شعبانی موثقی  در خطبه‌های آئین سیاسی، عبادی نماز جمعه همدان اظهار داشت: حضرت امام حسین(ع) پس از ورود به کربلا در شرایط تحریم قرار گرفته و تعداد یارانشان هم به نسبت دشمن بسیار کمتر بود اما راه مقاومت را در پیش گرفته و فریاد «هیهات من الذله» سر دادند.

وی با بیان اینکه امروز تشکیل جبهه مقاومت در کشورهای اسلامی، استمرار همین شعار است، افزود: محوریت این جبهه در نظام جمهوری اسلامی بوده و نگاه سایر ملت‌ها به ایران است چرا که نقطه امید همه مستضعفان عالم شده است.

امام جمعه همدان تصریح کرد: سال‌ها پیش هیچ عربی جرأت عرض‌اندام در برابر اسرائیل را نداشت اما امروز سید حسن نصرالله که خود را شاگرد و فدایی رهبر معظم انقلاب می‌داند به برکت توجه به شعار اباعبدالله(ع) در برابر رژیم غاصب اسرائیل مقاومت کرده و رسماً آن را تهدید می‌کند.

شعبانی با بیان اینکه انبیا و حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هدف مشترکی داشتند، گفت: این هدف بیدار ساختن عقل‌های دفن شده زیر خاک غفلت و مبارزه با جهالت بود.

وی مطرح کرد: پس از گذشت سال‌ها از بعثت پیامبر اکرم(ص) جامعه اسلامی در شرایطی قرار گرفت که ظلم فراوان شده و مردم در برابر ظالم سکوت کرده بودند و همین سبب شد تا حضرت سیدالشهدا(ع) به بیدارگری بپردازد.

امام جمعه همدان افزود: ایشان چهار هدف عمده را برای قیام خود تعریف کردند تا جامعه به عقلانیت برسد و شرط پذیرش عزاداری‌ها رسیدن به این اهداف است.

وی احیای نشانه‌های دین را نخستین هدف ایشان دانست و گفت: مظاهر دینی و معنویت باید در فضای جامعه اسلامی دیده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان بیان کرد: اصلاح کشورهای اسلامی و تأمین امنیت مظلومان از دیگر اهداف حضرت سیدالشهدا(ع) از قیام بود تا مظلومان فرصت تظلم خواهی را بیابند.

شعبانی بیان کرد: هدف دیگر امام حسین(ع) از قیام عمل به فرائض الهی مانند نماز، روزه و زکات بود تا جایی که جنگ را برای اقامه نماز تعطیل کردند و چطور می‌توان انتظار قبولی عزاداری را داشت در حالی‌ که برخی طبل زدن و عزاداری را به خواندن نماز اول وقت در ظهر عاشورا ترجیح می‌دهند؟

وی با آسیب‌شناسی عزاداری‌های دهه محرم در همدان مطرح کرد: جای تجمع‌های بزرگ عزاداری در این شهر خالی است و نماز ظهر عاشورا هم هر چند در جاهای مختلف اقامه شد اما گسترده و موردانتظار نبود.

امام جمعه همدان با اشاره به آغاز کاهش تعهدات ایران در برجام تصریح کرد: بدعهدی آمریکا در گام اول و دوم برجام ثابت شد و پیام گام سوم هم مشروط بودن تعهدات ایران است.

شعبانی با بیان اینکه تعهدات ایران در گام سوم برجام نباید دائمی باشد تأکید کرد: اروپایی‌ها هم ظاهراً جای پای آمریکا را دنبال می‌کنند و نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد.


خروج