مسئول کمیته فرهنگی ستاد خدمتگزاران اربعین حسینی استان همدان

استقرار طلبه در بخش فرهنگی موکب‌های اربعین استان همدان

مسئول کمیته فرهنگی ستاد خدمتگزاران اربعین حسینی استان همدان گفت: هر یک از موکب‌ها یک نفر را به عنوان رابط فرهنگی به ما معرفی کنند تا سازماندهی فرهنگی در ایستگاه‌ها انجام شود.

استقرار طلبه در بخش فرهنگی موکب‌های اربعین استان همدان

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان ، حجت‌الاسلام محمد هادی نظیری در جلسه شورای مسئولان ایستگاه‌های صلواتی اربعین استان همدان با اشاره به اینکه شعار انتخاب شده برای ایام اربعین" با اربعین تا ظهور" است اظهار داشت: باید هدف مسئولان و متولیان موکب ها این باشد که با تمام توان پیام قیام خونین اباعبدالله الحسین(ع) را به زائران منتقل کنند. 

وی افزود: از عاشورا تا اربعین در این 40 روز اهل‌بیت امام حسین(ع) مأموریتی را به عهده داشتند و اربعین هنگامی که به کنار قبر نورانی اباعبدالله الحسین(ع) رسیدند شاید خطاب به امام حسین(ع) فرمودند که ماموریتمان را به نحو احسن انجام دادیم و پیام قیام خونین را در کوچه و برزن و حتی در قصر یزید فریاد زدیم. 

مسئول کمیته فرهنگی ستاد خدمتگزاران اربعین حسینی استان همدان با بیان اینکه مسئولان موکب ها خود را برای خدمت‌رسانی به زائران اباعَبْدِاللّه الحسین(ع) آماده کرده‌اند گفت: هدف اصلی ما از خدمت‌رسانی به زائران، انتقال پیام سیدالشهدا(ع) است. 

نظیری بیان کرد: در 75 موکب خدمت‌رسانی به زائران اباعَبْدِاللّه الحسین(ع) در استان کاری کنیم که قلب زائران به سیدالشهدا(ع) گره بخورد و پیام‌هایی اباعبدالله الحسین(ع) که اقامه نماز و جهاد و ایستادگی در مقابل ظلم است را به مخاطبان انتقال دهیم. 

وی با تأکید بر اینکه هر یک از موکب ها یک نفر را به عنوان رابط فرهنگی به ما معرفی کنند تا سازماندهی فرهنگی در ایستگاه‌ها ایجاد کنیم، اظهار داشت: ایستگاه‌ها حتما بخشی را برای فعالیت‌های فرهنگی اختصاص دهند در بخش فرهنگی طلبه‌ای نیز مستقر خواهد بود. 

مسئول کمیته فرهنگی ستاد خدمتگزاران اربعین حسینی استان همدان تصریح کرد: برنامه‌ریزی های لازم انجام شده است تا برخی از کاروان‌های که با اتوبوس وارد استان می‌شوند 30 الی 45 دقیقه روحانی در اختیار این کاروان‌ها قرار گیرد و این برنامه‌ها برای رساندن پیام قیام خونین اباعبدالله الحسین(ع) به مخاطبان است. 


خروج