1399/05/22
نماینده ولی فقیه در استان همدان:

ترویج روحیه ایثار و شهادت از مهم‌ترین وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران است

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه انسجام خوبی در بین مسئولان در راستای خدمت به جامعه ایثارگری وجود دارد، گفت: ترویج روحیه ایثار و شهادت از مهم‌ترین وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

 ترویج روحیه ایثار و شهادت از مهم‌ترین وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران است

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان به نقل از تسنیم، آیت‌الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در دیدار با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، با بیان اینکه خدمت به جامعه ایثارگری توفیق بزرگی است که شامل مجموعه بنیاد شهید شده است، اظهار داشت: افرادی که در مجموعه بنیاد شهید حضور دارند، باید قدردان این نعمت و توفیق باشند که در خدمت خانواده‌های شهدا هستند.

وی با اشاره به تقدیم 8هزار شهید توسط استان همدان، بیان کرد: استان همدان از قدیم به عنوان دارالمومنین شناخته می‌شد که با توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به دارالمجاهدین نیز شناخته می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: رهبر معظم انقلاب در چند سال اخیر نگاه خاصی به شهدا همدانی داشته‌اند و این نشان دهنده وجود روحیه ایثار و شهادت در این استان است.

وی با بیان اینکه انسجام خوبی در بین مسئولان در راستای خدمت به جامعه ایثارگری وجود دارد، مطرح کرد: تلاش و نگاه مجموعه مدیریتی استان به سمتی است که بتوانیم خدمت بیشتری به خانواده‌های معظم شهدا داشته باشیم.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه در سیره اهل بیت نیز توجه ویژه‌ای به خانواده شهدا وجود داشته است، عنوان کرد: داستان برخورد امیرالمومنین(ع) با همسر یک شهید می‌تواند الگویی برای همه ما در برخورد با این عزیزان باشد.

وی با تاکید بر اینکه ایثارگران مطالباتی دارند که باید به آن رسیدگی شود، گفت: وضعیت مسکن و اشتغال نه تنها مشکل ایثارگران که جز نیازهای ضروری زندگی بشر است و باید نسبت به رفع آن توجه شود.

شعبانی مهم‌تر از خدمت به جامعه ایثارگران را حفظ روحیه ایثار و شهادت در جامعه دانست و عنوان کرد: آنچه امروز ضرورت دارد تا به آن توجه شود حقیقتی است که نحوه تربیت شهید همدانی‌ها و شهید چیت سازیان‌ها را تشریح کند.

وی تصریح کرد: دشمن در حال ایجاد شبهه در موضوع ایثار و شهادت است، تا جایی که ایثار و شهادت را خشونت جلوه می‌دهد در حالی که شهادت خشونت نیست، دفاع از حق است، بنابراین آنچه مهم است حفظ این روحیه در جوانان می‌باشد تا توضیح دهیم چگونه یک جوان تبدیل به شهید سلگی می‌شود.


خروج