1399/05/26
امام جمعه همدان

سرنوشت رژیم اشغالگر قدس را جوانان مقاومت رقم می‌زنند

امام جمعه همدان گفت: عادی سازی روابط بین امارات و رژیم اشغالگر قدس٬ اتفاقات رخ داده در لبنان نشان می‌دهد دشمن برای تضعیف اراده جبهه مقاومت برنامه‌ریزی کرده، اما جوانان مقاومت سرنوشت رژیم اشغالگر قدس را تعیین می‌کنند.

سرنوشت رژیم اشغالگر قدس را جوانان مقاومت رقم می‌زنند

 به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان به نقل از تسنیم ٬ آیت الله حبیب الله شعبانی  در خطبه‌های نماز جمعه همدان اظهار داشت: هرچند کماکان لازم است پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم رعایت شود، اما نماز جمعه امروز همدان به این دلیل خارج شدن استان از شرایط قرمز کرونا  اقامه شد.

وی درباره اتفاقات رخ داده در لبنان بیان کرد: عادی سازی روابط بین امارات و رژیم اشغالگر قدس٬ اتفاقات رخ داده در لبنان و دیگر کشورهای اسلامی نشان می‌دهد دشمن  برای تضعیف اراده جبهه مقاومت برنامه‌ریزی کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: اگر بخواهیم مسئله انفجار در لبنان٬ واقعه‌ای که هرچند هنوز به صورت رسمی تعمدی و یا غیر تعمدی بودن آن اعلام نشده است را٬ بررسی کنیم باید اتفاقات بعد از این حادثه رامورد دقت قرار دهیم.

 وی با بیان اینکه چه کسانی درصدد سوء استفاده از این ماجرا بوده و می‌خواهند حزب الله لبنان را تضعیف کنند٬ موضوعی است که باید مورد بررسی قرار گیرد٬ عنوان کرد:  این انفجار زمینه‌ای برای تضعیف جریان مقاومت شده است.

 امام جمعه همدان با انتقاد شدید از اقدام امارات در عادی سازی روابط خود با اسراییل گفت: یک کشور اسلامی با اسراییل کودک کش و غاصب ٬ کشوری که 70 سال بدترین اقدامات را علیه کشورهای اسلامی انجام داده است٬ اینگونه ارتباط برقرار می‌کند.

 وی با بیان اینکه همه جریان‌های مقاومت٬ ملت‌های آزاده جهان٬ ستمدیدگان٬ آنهایی که دل در گروه مقاومت دارند و آنهایی که از غیرت برخوردار هستند این حرکت را محکوم می‌کنند٬ مطرح کرد: جای تاسف دارد که یک کشور اسلامی و عربی٬ با یک بی غیرتی دینی این رژیم کودک کش را به رسمیت می‌شناسد.

شعبانی  تصریح کرد: رژیم اشغالگر قدس باید بداند سرنوشت این حکومت غاصب را کشورهایی که او را به رسمیت می‌شناسند تعیین نمی‌کنند، بلکه سرنوشت  او را جوانان مقاومترقم می‌زنند.

بیشتر بخوانید


وی افزود: اگرچه جریان تحریف و تحریم وجود دارد اما جوان‌های تربیت شده در مقاومت اجازه نخواهند داد اینگونه  اقدامات به نتیجه برسد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره جریان تحریف و تحریم گفت:  جریان تحریف امروز در لبنان فعال شده است و توانست با تحریم٬ سبب سقوط دولت لبنان  شود.

 وی افزود: امروز سر نخ‌هایی از وجود دخالت بیگانگان در اتفاقات لبنان به دست آمده است  با این وجود فرد دیگری را مقصر جلوه می‌دهند چرا که کار دشمن حیله گر٬ خرابکاری  و مقصر جلوه دادن  دیگران است.

شعبانی عنوان کرد: امیدوارم ملت‌های آزاده جهان هوشیاری بیشتری داشته باشند کما اینکه امروز لبنان نیازمند وحدت است.

وی با اشاره به در پیش بودن سالگرد کودتای 28 مرداد اظهار داشت: آن کسانیکه  در لبنان  درصدد پیروزی بر استکبار هستند سرنوشت مصدق را بخوانند٬ مصدقی که شاه را از ایران بیرون کرده بود اما  در نهایت زندانی شده و شاه برگشت.

امام جمعه همدان تصریح کرد: آنهایی که در صدد تکیه به آمریکا هستند سرنوشت مصدق را مطالعه کنند و ببینند  آنهایی که به آمریکا تکیه کردند چه بلایی بر سرشان آمده است .

 وی با تاکید براینکه آمریکا دیوار سستی است که که بر سر آنهایی که به او تکیه کردند خراب شده است٬ مطرح کرد: ما از واقعه 28 مرداد درس عبرت می‌گیرم تا یادمان باشد امریکا با این کشور چه کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان درباره فرا رسیدن ماه محرم و لزوم رعایت  دستور العمل‌های بهداشتی در عزاداری‌ها اظهار  داشت: علمای بزرگ استان بیانیه صادر کرده و تاکید کردند حتما در عزاداری‌ها باید این دستورات رعایت شود.

وی خطاب به هیئت‌های حسینی و عموم مردم بیان کرد: مکتب اهل بیت (ع) بر عقلانیت است و راه امام حسین(ع)٬ مبارزه با ظلم و داشتن روحیه عدالت طلبی  است که بسیار اهمیت دارد.

شعبانی تاکید کرد: برپایی عزاداری‌ها بسیار مهم است و دولت نیز همکاری کرده و  دستورالعمل‌هایی اعلام کردند که همه باید آنها را رعایت کنند بنابراین  کسی فکر نکند چون هییت می‌رود بیمار نمی‌شود٬ این حرف‌ها بی اساس است.

وی با اشاره به اینکه برخورد عاطفی با اینگونه مسایل آسیب‌زا است افزود: مکتب امام حسین (ع) مکتب عقلانیت دینی است به گونه‌ای که امام باقر(ع) فرمودند امام حسین(ع) خود را فدا کرد تا مردم عاقل شوند.

امام جمعه همدان  تصریح کرد: باید در عزاداری‌ها فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود و مادحین توجه کنند که مجلس طولانی نشود چرا که همه ما نسبت به حفظ سلامتی مسئول هستیم.

وی با تاکید براینکه گروه‌های مذهبی و مساجد  بیشترین همکاری را برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دارندُ مطرح کرد: آنچه اهمیت دارد تربیت شدن در مکتب امام حسین(ع)  است هرچند دشمن در تلاش است عزاداری‌ها را تعطیل کند.

شعبانی با بیان اینکه برخی می‌گویند مذهبی‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند جفا در حق این گروه‌ها است٬ عنوان کرد: جریان مذهبی که عموم مردم جامعه را در بر می‌گیرد کسانی هستند که نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند.

وی درباره روز مباهله  نیز بیان کرد: این روز به تعبیر رهبر معظم انقلاب عیدی است که مورد غفلت قرار گرفته استُ روز مباهله روز ولایت است و قران کریم در این روز علی بن ابی طالب(ع) را به عنوان جان پیامبر (ص) معرفی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان  با اشاره به اینکه این روز باید بیش از گذشته مورد توجه و اهمیت قرار گیرد٬ تصریح کرد:  پیامبر اکرم(ص)افضل انبیای الهی و علی بن ابی طالب(ع) نیز جان پیامبر(ص) است.

وی با ابراز گلایه از برخی رسوم که پس از عید غدیر به سمت عزاداری‌های محرم میروند٬ گفت: روز مباهله عید ماست و روزی است که آیه ولایت نازل شده است  در حالیکه ما نسبت به  این روز بزرگ غافلیم.

شعبانی بیان کرد: هرچه داریم٬ هرچه کشور دارد٬ پا برجا ماندن ارزش‌ها و اسلام مدیون امام حسین (ع) است اما این دلیل نمی‌شود ما نسبت به اعیاد بزرگ خود غفلت کنیم.

وی گفت:  رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محرم و مراکزی مانند بوستان‌ها توسط جریان‌های مذهبی واجب است هرچند مسئولان نیز باید بازرسی کرده و ببینند در کدام مکان‌ها پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود.


خروج