جشنواره کتابخوانی رضوی

شرکت بیش از 4 هزار نفر از تویسرکان در جشنواره کتابخوانی رضوی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از شرکت 4 هزار و 663 نفر از تویسرکان در جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.

شرکت بیش از 4 هزار نفر از تویسرکان در جشنواره کتابخوانی رضوی

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان به نقل از  خبرگزاری فارس از تویسرکان عاطفه زارعی  در آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌‌های عمومی کشور برای چهارمین سال متوالی این جشنواره را برگزار می‌کند، مهمترین اهداف برگزاری آن را ترویج فرهنگ کتابخوانی به صورت چاپی و الکترونیکی، نشر و نهادینه کردن سیره رضوی و معرفی ابعاد شخصیتی و علمی کریمان اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) اعلام کرد.

وی تولید و عرضه محصولات فرهنگی درباره امام هشتم و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ارزشی در جامعه را از دیگر اهداف مهم جشنواره کتابخوانی رضوی دانست و افزود: ثبت نام در جشنواره از ابتدای اردیبهشت‌ماه و تا پایان خردادماه انجام شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان منابع جشنواره را 12 عنوان کتاب شامل چهار عنوان کتاب کودک، سه عنوان کتاب نوجوان و پنج عنوان کتاب جوان و بزرگسال عنوان کرد و گفت: نحوه مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت فردی و خانوادگی و الکترونیکی و مکتوب بود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان‌های تویسرکان، بهار و همدان به جامعه عشایری خدماتی را در حوزه ترویج کتابخوانی رضوی ارائه دادند، اضافه کرد: اقدامات بسیار خوب همکاران ما در سطح استان سبب شد 61 هزار و 255 نفر در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.

وی تعداد شرکت‌کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی در تویسرکان را 4 هزار و 663 نفر دانست و تاکید کرد: امسال میزان شرکت‌کنندگان نسبت به سال گذشته رشد 58 درصدی دارد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تویسرکان نیز با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با محوریت 12 عنوان کتاب در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال اظهار کرد: علاقه‌مندان در مسابقات نقاشی، پویش و چهارگزینه‌ای که به شیوه آنلاین و مکتوب بود، شرکت کردند.

مهدی کریمی با اشاره به شرکت 4 هزار و 663 تویسرکانی در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: این آمار نسبت به سال گذشته رشد 58 درصدی را نشان می‌دهد.

وی درپایان سخنانش خدمات کتابداران کتابخانه‌های عمومی این شهرستان را در عرصه فرهنگ قابل تقدیر دانست.


خروج