1399/02/23

مشارکت چشمگیر مردم ملایر در دستگیری از نیازمندان؛ ملایری‌ها گوی سبقت را ربودند

مردم دیار تاریخی ملایر هم پا به پای دیگر شهرها به دستگیری از نیازمندان پرداخته و با توجه به حجم و تنوع کمک‌ها می‌توان گفت که گوی سبقت را از سایر شهرهای هم‌تراز ربوده‌اند.

مشارکت چشمگیر مردم ملایر در دستگیری از نیازمندان؛ ملایری‌ها گوی سبقت را ربودند

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان به نقل از تسنیم این روزها که رایحه خوش مساوات از گوشه و کنار ایران به گوش می‌رسد؛ مردم استان همدان شانه به شانه یکدیگر برای لبیک به فرمان رهبری و دستگیری از برادران دینی برخاسته‌اند.

هر کسی می‌کوشد تا به سهم خود گامی در این مسیر بردارد؛ یکی با بخشش از مال، دیگری با ذبح قربانی، آن یکی با دادن پس‌انداز اندک و برخی هم که توانایی مالی ندارند با تلاش برای جلب مشارکت خیران و شناسایی نیازمندان.

این روزها شهر، صحنه زیبایی از اجابت یک دعاست: «وَارْزُقْنِی مُوَاسَاةَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَیْهِ مِنْ رِزْقِکَ بِمَا وَسَّعْتَ عَلَیَّ مِنْ فَضْلِکَ‌ * و روزیم کن که مواسات کنم با فقیران که رزقشان تنگ نمودى به وسعتى که از فضل و کرمت به من عطا کردى». دعایی که در شعبان زمزمه شد و در بهشت رمضان به اجابت رسید.

مردم دیار تاریخی ملایر هم پا به پای دیگر شهرها به دستگیری از نیازمندان پرداخته و با توجه به حجم و تنوع کمک‌ها می‌توان گفت که گوی سبقت را از سایر شهرهای هم‌تراز خود ربوده‌اند.

مردم این شهرستان نه‌تنها با توزیع بسته‌های غذایی به یاری نیازمندان و کارکنان مشاغل آسیب‌دیده از کرونا شتافته که سفره‌های افطار را به خانه محرومان برده و هر شب تعداد زیادی با غذای گرم اطعام می‌شوند.

جلوه‌های ایثار و احسان؛ از اطعام با غذای گرم تا پخت نان صلواتی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر در این‌باره می‌گوید: از محل موقوفه سیف‌الدوله 2 هزار بسته غذایی به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شده است.

پژمان جعفری می‌افزاید: 195 موقوفه در شهرستان ملایر وجود دارد که بیشتر آن ها به برگزاری مجالس عزا برای سیدالشهدا اختصاص دارد و تعدادی هم به اطعام نیازمندان مربوط می‌شود.

وی، املاک مرحوم سیف‌الدوله را از مهم‌‌ترین موقوفات ملایر برای اطعام نیازمندان دانسته و بیان می‌کند: این واقف خیراندیش و از حاکمان دوره قاجار با مشاهده وضعیت بد ملایر و فقر و بیماری، این شهر را از دولت خرید و آن را وقف کرد.

رئیس اوقاف و امور خیریه ملایر مطرح می‌کند: وقف‌نامه سیف‌الدوله در 24 فراز تنظیم شده که مهم‌ترین آن‌ها ساخت بیمارستان، بهداشت و درمان، تعلیم و تعلم، کمک به زائران عتبات عالیات و رسیدگی به فقرا است.

جعفری می‌گوید: با هدف اجرای نیت واقف مبنی بر اطعام نیازمندان در شب‌های قدر و شب‌های جمعه ماه مبارک رمضان هم با همکاری شورای هیئت‌های مذهبی از شب هفتم تاکنون، هر شب هزار وعده غذا پخت و توزیع شده است.

وی می‌افزاید: از محل موقوفه حاجیه خانم شمس‌الدوله روستای جوزان و حاج محمد افضحی روستای نامیله هم هزار و 100 وعده غذای گرم بین نیازمندان این روستاها توزیع شده است.

جعفری اعلام می‌کند: به مناسبت میلاد کریم اهل بیت(ع) هم بیش از 3 هزار قرص نان در 8 نانوایی حاشیه شهر ملایر پخت و توزیع شد.

امام جمعه ملایر و رئیس ستاد مردمی مقابله با کرونا هم از شناسایی 5 هزار خانواده نیازمند یا آسیب دیده از کرونا در این شهر خبر داده و می‌گوید: در مرحله نخست رزمایش کمک مؤمنانه به 2 هزار خانواده و در مرحله دوم مصادف با میلاد کریم اهل بیت(ع) به 3 هزار و 500 خانواده با توزیع بسته غذایی کمک شده است.

حجت‌الاسلام محمد باقر برقراری می‌افزاید: در کنار ستاد مردمی مقابله با کرونا برخی مؤسسات خیریه هم با تهیه بسته‌های معیشتی به خانواده‌های نیازمند کمک کرده و اوقاف و امور خیریه هم از محل موقوفه‌های مرتبط بسته‌های غذایی و غذای گرم را بین خانواده‌های نیازمند توزیع کرده است.

وی بیان می‌کند: با مدیریت سازمان تبلیغات اسلامی هم هر شب هزار وعده غذای گرم بین نیازمندان توزیع شده که هزینه آن را کارکنان دستگاه‌های اداری شهرستان تأمین می‌کنند.

برقراری می‌گوید: نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان ملایر هم در ماه مبارک رمضان، هزار بسته غذایی را به نیازمندان هدیه کرده است.


خروج