1399/04/31

«ستاره‌های دب اصغر»؛ روایت ایستادگی جوانان انقلابی نهاوند در برابر طاغوت

قصدشان ترویج فساد و کشف حجاب بود. گروه ابوذر هم‌قسم شدند تا نگذارند موفق شدند. تخریب خانه زنان نهاوند، بهترین کاری بود که می‌توانستند برای مبارزه با طاغوت انجام دهند.

«ستاره‌های دب اصغر»؛ روایت ایستادگی جوانان انقلابی نهاوند در برابر طاغوت

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان به نقل از تسنیم، پیروزی انقلاب اسلامی مرهون مجاهدت مردانی است که روزگار خفقان با بصیرت عاشورایی در برابر طاغوت ایستادند.

مردانی که نگذاشتند مکتب ناب اسلام در پرتو فرهنگ وارداتی غرب رنگ بازد و در راه اعتلای کلمه حق از جان خود گذشتند. افرادی چون حاج "محمد طالبیان" که به کمک شاگردانش، حرکت‌های انقلابی بزرگی را در خطه نهاوند رقم زد.

گروه ابوذر از مهم‌ترین تشکل‌های مبارزاتی در نهاوند بود که با مدیریت شهید حاج محمد طالبیان تشکیل شد و چنان وحشتی در دل رژیم طاغوت انداخت که به‌سرعت آن‌ها را اعدام کرده و از ترس قیام مردم، پیکرشان را تحویل ندادند.

عباد الله خدا رحمی، بهمن منشط، ماشاالله سیف، روح‌الله سیف، ولی‌الله سیف و حجت‌الله عبدلی پس از تحمل شکنجه‌های فراوان در دادگاه نظامی به اعدام محکوم و سحرگاه 30 بهمن همان سال در میدان «چیتگر» تهران تیرباران شدند.

«ستاره‌های دب اصغر»؛ روایت داستانی فعالیت‌های گروه ابوذر به قلم جواد افهمی است که سال 1389 به همت ستاد برگزاری کنگره 8 هزار شهید استان تدوین شده است.

این کتاب با جلد ساده سیاه رنگ در 278 صفحه به وسیله انتشارات فاتحان چاپ و منتشر شده است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«طالبیان گفت: مسئله‌ای نیست. شیفت کاری‌مان را بیشتر می‌کنیم. امسال زمستان زودتر از هر سال شروع شده. سرما بیداد می‌کند. باید از دل و جان مایه بگذاریم. مردم دستشان تنگ است. پول خرید یک گونی زغال را هم ندارند.

اگر به دادشان نرسیم؛ خدا می‌داند توی این سرمای بی‌پیر چند نفر تلف می‌شوند. بچه‌ها تحمل این سرما و یخبندان را ندارند. باید از خواب و استراحتمان بزنیم و بسته‌ها برسانیم در خانه‌هاشان.

به ماشاء‌الله و دیگران رو کرد که گوشه اتاق سرگرم بسته بندی مواد غذایی بودند، گفت: فعلا تعطیلش کنید. بیایید به کار خودمان برسیم.

ولی‌الله نزدیک چراغ دو زانو نشست. بی‌صبرانه منتظر بود که آقا معلم مسیر گفت‌وگو را به این سو بکشاند. کشفی زودتر از بقیه دست از کار کشید و جلو آمد. آقا معلم تکه کاغذی از جیب کتش بیرون آورد و به ولی‌الله داد. بعد رو به بقیه کرد و گفت: هدف بعدی ما انفجار خانه زنان نهاوند است. چهار روز دیگر قرار است افتتاح شود. اولین هدف این مرکز، حذف حجاب است. آن‌ها مستقیما زن‌ها و دخترهای ما را هدف گرفته‌اند و قصدشان ترویج فساد و بی‌بند و باری است. به همین خاطر هرطور شده باید آن مرکز فساد را از بین ببریم».


خروج